Svatba je pro většinu z nás jedním z nejvýznamnějších dní v životě. Není se tak čemu divit, že se snažíte, aby váš den byl naprosto dokonalý. Nicméně z vlastní zkušenosti musím podotknout, že svatba nepatří k těm nejlevnějším záležitostem.

Ženy pak často balancují mezi úsporou peněz a splněním si celoživotního snu. Nicméně víte, že existují i způsoby, díky nimž můžete ušetřit nějakou tu korunu a přitom se nemusíte bát, že byste s výsledkem nebyly spokojené? Mám pro vás pár nápadů, jak ušetřit na svatbě.

Svatební šaty

Ano, chápu, že svatební šaty jsou opravdu hodně důležité. Nicméně sami se zamyslete nad tím, jestli opravdu potřebujete mít půjčené šaty za 20 000 korun. Zkoušeli jste například vyhledat šikovnou krejčí ve vašem malém městě a nechat si šaty ušít? Samotné šití šatů totiž ne vždy musí vyjít draze. V mnoha případech jde o levnější variantu nežli půjčení šatů – a navíc vám šaty perfektně padnou!

Výhodou je i fakt, že šaty ušité na míru vám zůstanou. Můžete s nimi pak naložit jak jen budete chtít. Nejčastěji si je ženy nechávají přešít, nebo obarvit na plesové šaty. Nicméně můžete je i prodat, nebo darovat další nevěstě.

Druhou variantou, jak ušetřit na šatech, je koupit si šaty z druhé ruky. Sice si neužijete ono pověstné zkoušení šatů v krásném svatebním salónu se šampaňským, ale určitě hodně ušetříte. Navíc se nemusíte bát, že kupujete zajíce v pytli. Většina žen umožňuje vyzkoušení si šatů u nich doma. Šaty si tak snadno vyzkoušíte a ještě je koupíte za poloviční cenu!

Půjčte si dekorace

Proč kupovat všechny dekorace? Budete jich potřebovat opravdu hodně a kdybyste měli všechno kupovat, pravděpodobně se nedoplatíte.

V posledních letech jsou v kurzu hlavně světelné řetězy a další světelné dekorace. Věřte však, že kupovat všechny svatební světýlka, je holý nesmysl. Nejenže platíte za samotná světýlka, ale i za baterie, které jsou k jejich použití potřebné – nehledě na to, že po svatbě budete mít doma spousty dekorací, které už nikdy nevyužijete. Co takhle si svatební světýlka půjčit a ušetřit tak nejen vaši peněženku, ale i životní prostředí?

Jaké svatební dekorace se dají půjčit

Svatebních dekorací, které se dají půjčit je opravdu hodně. Mezi ty, které se nejvíce vyplatí půjčit (a nakupovat je) především patří:

  • příbory, talíře, židle, stoly, ubrusy
  • světelné dekorace
  • umělé květiny a voál na slavobránu
  • hračky pro děti svatebních hostů
  • drobné dekorace

Květiny

Květiny byly zmíněné již v předešlém odstavci, ale jistě si zaslouží věnovat jim více prostoru. Cena za květinovou výzdobu (z živých květin) se lehce může přehoupnout přes 10 000 Kč, proto se vyplatí, najít si takovou floristku, která má dekorace již vytvořené z umělých květin. Zdá se vám divné mít na svatbě umělé květiny? Věřte, že je to úplně normální a pokud budete mít dobrou floristku, nikdo ani nepozná, že květiny nejsou živé. Umělé květinové dekorace se nejčastěji používají k ozdobení auta, slavobrány a fotokoutku.

Tvořte

Pokud jste zručná, můžete určitě hodně ušetřit i na tom, že si spoustu dekorací uděláte sami. Umíte to s grafickými programy? Výborně, udělejte si sami pozvánky! Jste kreativní duše? Co takhle si zkusit vytvořit nějaké dekorace, nebo zábavu pro hosty doma? Sami si můžete udělat například stírací losi, nebo tombolu.

svatebni-svetylka
svatebni-zabava

Prstýnky

Ano, je pravda, že prstýnky máte napořád, ale opravdu potřebujete prstýnky za 20 000 Kč? Víte jistě, že prstýnky budete oba dva pravidelně nosit? Muži často prstýnek odloží hned po svatbě. Sice prstýnky z kvalitního zlata s drahým kamenem jsou super (a ženy se s nimi mohou chlubit všude, kde se objeví), ale co takhle zkusit prstýnky z chirurgické oceli? Některá zlatnictví vyrábí opravdu krásné kousky a jsou na první pohled k nerozeznání od těch zlatých. Vypadají krásně a ještě stojí méně! Obvykle pár takovýchto prstýnků koupíte kolem 5 000 Kč.

1 Comment

Comments are closed.