Druhů svatebních světýlek je opravdu celá řada. Navzájem se od sebe liší nejenom délkou, ale například i použitým kabelem, žárovičkami, nebo způsobem napájení. Protože se nás často ptáte na to, jaké světelné řetězy jsou nejlepší a k čemu se nejvíce hodí, rozhodli jsme se pro vás udělat takového malého rádce.

Svatební světelné řetězy lze rozdělit do tří základních kategorií:

  • Světelné drátky
  • Světelné řetězy
  • Ostatní světelná výzdoba

Světelné drátky

Světelné drátky, nebo také světelné řetězy s malými diodami, jsou opravdu krásným doplňkem. Nejčastěji jsou na tužkové baterie a mají délku od jednoho až do deseti metrů. Dle své délky pak mají řadu využití.

Typickým znakem světelných drátků je nižší svítivost. Někdo by mohl říct, že jsou nevýrazné, nicméně právě to, co se může zdát na první pohled jako nevýhoda, je jejich plusem. Tento typ svatebních světýlek se výborně hodní k dekorování těch nejmenších detailů. Své umístění nejčastěji nachází:

  • na svatební tabuli,
  • u květinových dekorací,
  • u rautu,
  • venkovních dekorací,
  • nebo během svatebního focení.

Světelné drátky jsou opravdu jemné a šikovná floristka, z nich dokáže udělat krásné dekorace, které si zamilujete nejen vy, ale i vaši hosté.

Nevýhodou tohoto typu osvětlení je fakt, že se světýlka špatně rozmotávají – často se šmodrchají.

Nicméně pokud hledáte světelnou dekoraci, která podtrhne i ty nejmenší detaily, tohle je ta pravá volba.

Světelné řetězy

Světelné řetězy mají oproti světelným drátkům podstatně bytelnější kabel. Méně se zašmodrchávají a svým vzhledem spíše připomínají vánoční řetězy. Také mají vyšší svítivost a jsou méně náchylné k poškození. Nejčastěji se světelné řetězy používají k dekorování party stanů, pergol, stropů, sloupů, stromů, či čehokoliv jiného. Velmi dobře vyniknou například i ve fotokoutku.

Co se týče zdroje energie, obvykle si můžete vybrat, zda zvolíte napájení přímo ze zásuvky, nebo z baterií. To, jakou variantu zvolíte, záleží především na tom, jaký je váš prostor a zda máte možnost někudy vést kabely s elektrickým proudem.

Ostatní světelná výzdoba

Do této kategorie spadají všechny ostatní světelné dekorace. Můžeme sem zařadit například LED světelné špunty lahví, nebo lampičky.

Co se týče světelných špuntů do lahve, ani v tomto případě nemůžete čekat nějakou obrovskou svítivost. Jedná se opět o tenký drátek s diodami, který vynikne především v noci.