Plánujete svatbu a nemáte nejmenší představu, kolik stojí? Připravili jsme pro vás takovou malou svatební kalkulačku. Nicméně myslete na to, že kalkulačka je pouze orientační – stejně jako ceny zde uvedené. Ceny jednotlivých služeb a výrobků se liší především na regionu a na roční době – přeci jen svatební služby jsou během zimy levnější.

Prostory
Pronájem prostor je většinou jednou z největších položek. Obvykle se ceny pohybují mezi 20 - 30 tisíci korun za víkend. Nicméně pokud někde máte známého, nebo budete mít svatbu u kamaráda na zahradě, určitě vás pronájem prostor může vyjít i levněji.

Do pole napište odhadovanou cenu pronájmu prostor. ↓
Hosté
Kolik hostů se chystáte pozvat? Průměrně se udává, že jeden host stojí (včetně jídla a pití) na jeden den 1 300 Kč. Nicméně i tuto cenu můžete snadno snížit. Velmi záleží na tom, jak drahé jídlo a pití budete hostům podávat.

Do pole napište odhadovaný počet hostů. ↓
Obsluha
Některé cateringové firmy mají cenu obsluhy již v ceně jídla, jiné si tuto službu účtují zvlášť. Pokud ne, obvykle se cena jednoho člověka, který bude na svatbě obsluhovat pohybuje kolem 150 Kč/h.

Do pole napište celkový počet všech hodin, které obsluha odpracuje (např. 2 lidé po 8 hodinách = 16 hodin). ↓
Dekorace
Cena dekorací se liší opravdu hodně svatba od svatby (a prostor od prostoru). Zatímco některým nevěstám na výzdobu stačí 1 000 Kč, jiné mají problém vyjít i s 15 000 Kč. Průměrná cena čistě za dekorace se pohybuje kolem 6 000 Kč. Nezapomeňte sem započítat především:

- Světýlka
- ozdoby na auta
- stoly, talíře, židle, příbory, ubrusy
- instantní fotoaparát (plus náplně)
- rekvizity ke svatebním hrám a zábavě
- rekvizity do fotokoutku
- svatební fotoalbum
- pozvánky, jmenovky a další tiskoviny

Do pole napište odhadovanou cenu za dekorace. ↓
Květinová výzdoba
Bez květin se neobejde téměř žádná svatba. Ačkoliv se nevěsty tuto položku snaží velmi minimalizovat, obvykle to moc nelze. Do ceny nezapomeňte započítat:

- svatební kytici (průměrná cena 2 000 Kč)
- květiny pro svatební matky (průměrná cena za kus 800 Kč)
- korsáže pro rodiče a svědky (průměrná cena 120 Kč za kus)
- květiny na slavobránu a květiny na svatební tabuli
- Obvykle si nevěsty také nechají uvázat nějakou květinu s kterou hází.

Celková cena za květinovou výzdobu se tak průměrně pohybuje kolem 15 000 Kč. Tuto cenu můžete snížit například zapůjčenými umělými květinami od floristky samotné.

Do pole napište odhadovanou cenu za květiny. ↓
Hudba
Cena hudebního doprovodu se liší opravdu hodně. Záleží jestli chcete hudební doprovod jen na obřad, nebo na celý den. Levnější kapely hrají v průměru za 1 300 Kč na hodinu.

Do pole napište počet hodin, po kterou by hudba měla hrát. ↓
Fotografka
Cena fotografů je opravdu hodně různá. Nicméně průměrně si za osmihodinové focení fotograf účtuje 10 000 Kč. Za každou hodinu navíc pak obvykle 1 500 Kč navíc.

Do pole napište odhadovanou cenu za fotografa.
Cukrářka
Další nezbytnou položkou je svatební cukroví. Průměrná cena za kilo cukroví je 500 Kč. Udává se, že na jednoho člověka je potřeba 1 kg cukroví. Nezapomeňte započítat:

- svatební dort
- výslužky
- cukroví na svatbu

Do pole napište odhadovanou cenu za cukroví.
Svatební šaty
Každá nevěsta chce být krásná. Není tak divu, že za svatební šaty jsou ochotné utratit opravdu hodně. Nicméně průměrná cena za půjčení šatů na víkend (včetně zkoušek, úprav, pojištění) je přibližně 16 000 Kč.

Do pole napište odhadovanou cenu za šaty. ↓
Oblečení pro ženicha
Cena se svatební oblečení pro ženicha má opravdu hodně široké rozpětí. Záleží, jestli vaše svatba je polo formální a ženich bude mít jen košili a kraťase, nebo si potrpíte na luxusní oblek. Průměrná cena kvalitního svatebního obleku je 15 000 Kč, nicméně pokud byste rádi nějaké méně formální oblečení, jistě se vlezete i do 5 000 Kč.

Do pole napište odhadovanou cenu za oblečení pro ženicha.
Prstýnky
Kvalitní zlaté snubní prstýnky se cenově pohybují od 17 000 Kč nahoru. Pokud si vystačíte s prstýnky z chirurgické oceli, vyjdou vás přibližně na 5 000 Kč.

Do pole napište odhadovanou cenu za prstýnky. ↓
Další náklady pro nevěstu
Již vyjmenovanými položkami náklady nekončí. Myslete na to, že vy jako nevěsta budete určitě potřebovat ještě nějaké peníze na:

- náušnice, náramek, náhrdelník apod.
- podvazek
- lodičky
- kabelku
- kosmetičku
- holičku
- vizážistku


Do pole napište vaše další odhadované náklady.
Další náklady pro ženicha
Bohužel ani u ženicha to oblekem nekončí. Myslete, že určitě budou potřeba nové boty, pásek, košile, kravata...

Do pole napište vaše další odhadované náklady.
Matrika
I na matrice po vás budou chtít - obvykle se jedná o poplatek 1 000 Kč.
Ostatní
Ačkoliv si asi říkáte, že vše podstatné už bylo vyjmenováno, ale není tomu tak. Mějte na paměti, že pravděpodobně budete potřebovat nějaké další finance na:

- dárek pro rodiče
- doprava na obřad
- doprava na hostinu
- rozvoz hostů domů
- a další

Do pole napište vaše další odhadované další náklady.

Total 0

Doufáme, že vám tato orientační kalkulačka svatebních nákladů pomohla a že jste si udělali lepší obraz o tom, kolik váš velký den bude stát.

2 Comments

Comments are closed.